Tekzip

0

13 Aralık 2021 tarihinde bir internet sitesinde yayınlanan “Kadir Mısıroğlu ailesi bölündü…. 10 milyon dolarlık miras kavgası” başlıklı haberde “Kadir Mısıroğlu’nun Boğaz’da 10 milyon dolarlık restoranı, miras kavgasına neden oldu” şeklinde yalan ifadeler yer almaktadır (odatv).

Öncelikle şunu ifade etmek gerekmektedir ki rahmetli Kadir Mısıroğlu’nun kanuni mirasçıları arasında mirasla ilgili herhangi bir anlaşmazlık bulunmamaktadır zaten haberde adı geçen restoran da merhum Kadir Mısıroğlu’na ait değildir, dolayısıyla mirasa da konu değildir.

Söz konusu haber Merhum Kadir Mısıroğlu’nun sağlığı zamanında yapılmış çeşitli konuşmalardan siyâk ve sibâkindan (context-bağlamından) cımbızla çekilmiş birtakım cümlelerin kopyala yapıştır alt alta eklenerek, kamuoyunda yanlış bir algı oluşturmak için hazırlanmış bir yazıdır. Bu kopuk kopuk, alt alta yapıştırılan ifadeler merhum Kadir Mısıroğlu’nun 2000’li, 2010’lu senelerdeki sohbetlerinden alınmış kısımlardır. Nitekim sohbetlerin tamamı Kadir Mısıroğlu YouTube sayfasında mevcuddur ve isteyen herkes tarafından tamamı dinlenebilir.

Söz konusu haberde aktüel hiçbir kısım bulunmamaktadır. En aktüel kısım merhum Kadir Mısıroğlu’nun 2018 senesinde hastalığı sırasında hastahanede yanında refakatçi olarak bulunanlar tarafında atılan bir twittin çaptırılarak miras kavgası şeklinde belirtilmesidir. Söz konusu twitte merhum hastahanede yatarken kendisini seven insanların “Kadir Mısıroğlu” öldü seklindeki yalan bir habere, hastahanedeki refakatçi olan kişiler “biz hastahanede yanındayız, bu yalan “ölüm” twitlerine itibar etmeyiniz” seklinde, açıklama için atılan bir twittir.

Bu yazı sadece Kadir Mısıroğlu’nun itibarini zedelemeye yönelik yalan bir haberdir.
Bahse konu haberin tümüyle asılsız ifadeler içerdiğini ve doğruluk değeri taşımadığını ve bu haberi yapanlara yönelik hukuki süreci başlattığımızı kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.

Kadir Mısıroğlu Ailesi

Share.